Mucosolvan® - dobry syrop na kaszel

Mucosolvan® syrop       

(Ambroxoli hydrochloridum 30mg)

DOSTĘPNY W DWÓCH WIELKOŚCIACH OPAKOWANIA: 100 ml oraz 200 ml 
      

Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną - ambroksol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych. Preparat zawiera sorbitol.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Syrop Mucosolvan, w największej rekomendowanej dawce dobowej (20 ml), zawiera 5 g sorbitolu. Pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni stosować tego produktu. Po zastosowaniu substancji mukolitycznych np. ambroksolu opisywano bardzo rzadkie przypadki występowania ciężkich zmian skórnych, takich jak zespół Stevens-Johnsona oraz zespół Lyella. Większość przypadków można było wyjaśnić nasileniem choroby podstawowej lub równoczesnym stosowaniem innych leków. W przypadku wystąpienia nowych zmian w obrębie skóry lub błon śluzowych konieczne jest natychmiastowe zasięgnięcie porady lekarza i zapobiegawczo zaprzestanie stosowania ambroksolu.

Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173, D-55216 Ingelheim/Rhein,Niemcy.

Przywraca prawidłową czynność dróg oddechowych. Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania rozrzedza w oskrzelach lepką wydzielinę, która jest przyczyną kaszlu i ułatwia jej usunięcie z oskrzeli. Pozwala znów swobodnie zaczerpnąć głęboki oddech i zająć się codziennymi sprawami.

Produkowany w butelkach z ciemnego szkła chroniących syrop przed szkodliwym działaniem światła z dołączoną wygodną miarką, umożliwiającą precyzyjne dawkowanie leku w płynie: syrop Mucosolvan® nie ma w swoim składzie alkoholu i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. 5 ml syropu zawiera 30 mg ambroksolu. Przed zastosowaniem syropu Mucosolvan® należy przeczytać załączoną ulotkę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zasięgnąć porady lekarza.

Nowe jeszcze skuteczniejsze dawkowanie syropu Mucosolvan

REKOMENDOWANY DLA DOROSYCH I DZIECI OD PIERWSZEGO ROKU ŻYCIA